Her Webmasterın Bilmesi Gereken 5+1 Site

Merhabalar herkese iyi günler! Bugün kendimce hazırladığım ve sürekli gün içinde giriş yaptığım Her Webmasterın bilmesi gereken 6 site ile karşınızdayım. Daha önce böyle liste tarzı; 2018 yılının en iyi sosyal imleme sitelerini yazmıştım. Bu sefer ki listem daha değişik ve daha subjektif olacak, çünkü genel olarak severek kullandığım ve değişik konularda bana yardımcı olan siteleri derledim.

 

1)W3Schools

w3schools logo
HTML, CSS, Javascript hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, tamamen sizin için çok mükemmel bir kaynak olacaktır. Her ay 50 milyondan fazla ziyaretçi sayısına ulaşan w3’ün genel olarak teması; ücretsiz, kolay öğrenme ve kendin dene ilkelerine bağlıdır. Sitede ayrıca ayrıntılı bir şekilde PHP, Sql, Python gibi yazılım dilleri ile ilgili dersler bulabilirsiniz.

2)Bootstrap

bootstraplogo
Öncelikle Bootstrap; Twitter sponsorlu geliştirilen, dünyanın en çok tercih edilen açık kaynaklı CSS kütüphanesidir. Bu siteye girmemin sebebi tabii ki herkes gibi benim de bootstrap kütüphanesiyle ilginenmen ayrıca ne kadar profesyonel olursanız olun altyapısını kullandığınız bir şeyin dökümantasyonuna her zaman ihtiyaç duyarsınız. Html nesnelerin özel css sınıfları vs. örnekleri ile birlikte Bootstrapta keşfedebilirsiniz.

3)Small Seo Tools

smallseotools logo
%100 ücretsiz SEO araçları sloganıyla ortaya çıkan bu proje sayesinde bir çok inceleme gereksinimini gerçekleştirebileceksiniz. Özgünlük kontrolünden, sıralama bulucuya.. Alexa sorgusundan, Da Pa kontrolüne kadar aklınıza gelen her türlü SEO inceleme aracını bu sitede bulabilirsiniz.

4)Unsplash

Unsplash-Logo
Arka plan mı lazım? Siteniz için header resmi mi arıyorsunuz? Doğru yerdesiniz. Dünyanın bir çok yerinden fotoğrafçının üye olduğu Unsplash sayesinde ultra yüksek çözünürlüklü ve geniş yelpazesi sayesinde istediğiniz konuda fotoğrafı bulabileceksiniz. Ayrıca en önemli özelliğine geçelim! Böyle profesyonel fotoğraflar için telif hakkı yemek istemiyor musunuz? Tek yapmanız gereken fotoğrafı indirdikten sonra fotoğrafı yükleyen kişiye tek tıkla teşekkürler bildirimi yollamak artık fotoğraf sizindir kolay gelsin.

5)Disqus

disqus-logo
Çoğumuzın bildiği Disqus; yorum yapma eklentisi eskiden Blogger’ın da böyle bir özelliği vardı(gerçi hala var). Peki neden koyma ihtiyacı duydum. Tabii ki SEO! Disqus sayesinde bir yere yorum yaparken tekrar tekrar ad soyad, e posta, websitesi gibi formları doldurmanıza gerek yok. Haliyle dış seo için yorum çalışması yapıyorsanız Disqus size çok yardımcı olacak. Ayrıca şu an da bir çok site Disqus comment özelliklerine geçmeye hazırlanıyor.

+1) Tabii ki! Wmaracı

wmaraci-logo
WMAracı bu listenin en başında olmalıydı ben de bonus olarak yazayım dedim. Günde en çok girdiğim site olan WMaracı sayesinde bir çok dostluklara sahip olacaksınız. Ayrıca programlamadan, geyiğe kadar çoğu konuda size yardımcı olacak insanlar mevcut.

“Her Webmasterın Bilmesi Gereken 5+1 Site” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir